Analiza Przypadków. Ginekologia i Położnictwo

Redaktor naczelny:prof. dr hab. n. med. Tomasz Rechberger
ISSN:2300-8644
Częstotliwość wydań:kwartalnik
Wydawca:PZWL Wydawnictwo Lekarskie

W bieżącym numerze:

PZWL Wydawnictwo Lekarskie uprzejmie informuje, że nowym redaktorem naukowym kwartalnika „Analiza Przypadków. Ginekologia i Położnictwo” został prof. dr hab. n. med. Tomasz Rechberger.

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Rechberger - kierownik II Katedry i Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Stypendysta fundacji Fulbrighta. Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie oraz w onkologii ginekologicznej. Tytuł profesora otrzymał w roku 1999. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, International Continence Society, International Urogynecological Association oraz European Urogynecological Association. Profesor Rechberger opublikował ponad 800 prac naukowych o łącznym współczynniku IF 294,37.  Jest recenzentem w czasopismach naukowych: Polish Gynecology, East Europe Journal of Urology, Menopausal Review, ICS news, International Urogynecology Journal, Neurourology and Urodynamics i Am J Obstet Gynecol.

Pierwsze w tym roku (marcowe) wydanie kwartalnika „Analiza Przypadków. Ginekologia i Położnictwo” będzie w całości poświęcone tematowi antykoncepcji.

Większość kobiet, zgłaszających się do ginekologa po poradę antykoncepcyjną, jest młoda i potencjalnie zdrowa. W tej grupie pacjentek antykoncepcja hormonalna niesie za sobą niewielkie ryzyko powikłań, ale znacznie ono wzrasta w grupie kobiet z różnego rodzaju schorzeniami, chorobami współistniejącymi, pozostającymi pod stałą opieką lekarzy różnych specjalności. Im poważniejsza choroba, tym ważniejsze jest skuteczne zabezpieczenie przed nieplanowaną, i w tym przypadku nawet niebezpieczną ciążą. 

W artykułach omówiono m.in. stosowanie antykoncepcji u pacjentek z cukrzycą, w okresie laktacji, wieku okołomenopauzalnym czy u młodocianych.Regulamin | Informacje prasowe | Polityka prywatności