Analiza Przypadków. Ginekologia i Położnictwo

Redaktor naczelny:prof. dr hab. n. med. Romuald Dębski
ISSN:23008644
Częstotliwość wydań:kwartalnik
Wydawca:Wydawnictwo Lekarskie PZWL

W bieżącym numerze:

W najnowszym numerze

·         Prof. Paszkowski w artykule „Krwotok poporodowy” opisuje, jak unikać popełniania  błędów położniczych w tym najczęściej występującym stanie naglącym w położnictwie, który dotyczy ok. 5% rodzących.

·         Rak piersi, szczególnie jego wczesna diagnostyka, należy do najważniejszych wyzwań ginekologów. Przeczytajcie opis przypadku prezentowanego przez onkologa, chemio terapeutę – dra Romana Dubiańskiego, dotyczący HER2-dodatniego raka piersi. Zmienia się schemat postępowania i daje nadzieję tym kobietom, którym jeszcze kilka lat temu nie dawano wielkich szans na wyleczenie.

·         Zespół bólowy miednicy mniejszej stanowi duże wyzwanie dla współczesnej medycyny, ponieważ nie można zdiagnozować jego przyczyny. Z czego to wynika? Na to pytanie odpowiadają autorzy z Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej i Ginekologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.

·         Czy wiesz, że zespół policystycznych jajników to nie to samo co policystyczne jajniki? Różnice między tymi jednostkami chorobowymi wyjaśnia prof. Romuald Dębski 

 Regulamin | Informacje prasowe | Polityka prywatności