Baby Junior

Redaktor naczelny:Dorota Kobierzewska
ISSN:2450-2626
Częstotliwość wydań:kwartalnik
Wydawca:Wydawnictwo Lekarskie PZWL

W bieżącym numerze:

 „Przechodnie” ubranka czy zabawki to bardzo sympatyczna inicjatywa. Sprawdź jednak, jakich dziecięcych rzeczy nie należy kupować, czy nawet przyjmować za darmo, jeśli były już używane… Zapraszamy do lektury tematu numeru!

Mdłości, opuchlizna, żylaki, problemy ze snem - czas oczekiwania na narodziny wymarzonego maleństwa nie zawsze jest sielanką. Sprawdź, jak można zaradzić najczęstszym ciążowym dolegliwościom!

Gdy maluch płacze, krzywi się, ma bolesny wyraz na buzi, prawdopodobnie dokucza mu kolka. Sprawdź, co warto wiedzieć - skąd bierze się kolka, jak i czy można zapobiec jej atakom i jak łagodzić dolegliwości.

Noś, tul i kołysz swojego maluszka jak najczęściej, bądź blisko niego, kiedy tylko tego potrzebuje. Dotyk ma niezwykle ważny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, zapewnia poczucie bezpieczeństwa, koi i uspokaja. Przeczytaj poradę położnej.

Dlaczego warto szczepić malucha i starsze dziecko? Poznaj zagrożenia, jakim jest Inwazyjna Choroba Meningokokowa. Dowiedz się także, jakie są nowe możliwości w profilaktyce grypy, jakie szczepionki dostępne są na rynku i kiedy najlepiej zaszczepić dziecko!

Koniec wakacji wcale nie musi oznaczać rezygnacji z podróżowania z dzieckiem i poznawania nowych miejsc. Dowiedzcie się, jak wielkie korzyści niesie ze sobą pokazywanie dziecku świata w całej jego różnorodności - a można to zrobić w bardzo prosty sposób, podróżując „palcem po mapie”.

Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko nie ma chęci nie tylko do nauki, ale i do zabawy, w dodatku łapie infekcję za infekcją, być może brakuje mu żelaza? Ten ważny pierwiastek jest wręcz kluczowy dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Poznaj sposoby na jego solidne uzupełnienie!

Co zrobić, aby jesienne wieczory były pełne kreatywności? Swoimi pomysłami podzielił się z nami portal Zabawkowicz.pl. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Czy dziecko i zwierzę to dobrana para? Czy ulegać prośbom Juniora, który marzy o psie, kocie, chomiku czy innym czworonożnym przyjacielem? Jeśli już ulegniesz, pamiętaj o odpowiednim podziale obowiązków - niech dziecko uczy się odpowiedzialności. Warto spróbować - to może być naprawdę wspaniała przyjaźń!Regulamin | Informacje prasowe | Polityka prywatności