Baby Junior

Redaktor naczelny:Dorota Kobierzewska
ISSN:2450-2626
Częstotliwość wydań:kwartalnik
Wydawca:Wydawnictwo Lekarskie PZWL

W bieżącym numerze:

Od pewnego czasu możemy już mówić o trendzie wśród rodziców na wspólne doświadczenie narodzin dziecka. Porody rodzinne przeżywają swój prawdziwy renesans. Warto jednak pamiętać, że ojciec dziecka nie jest jedyną osobą, która może towarzyszyć rodzącej. O tym, jak rozważnie i świadomie zaplanować taką decyzję, dowiecie się z artykułu pt. „Wspólne doświadczenie. Co warto wiedzieć o porodzie rodzinnym” autorstwa naszych ekspertek – położnych z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Na podstawie listów, jakie wpływają do redakcji (za które serdecznie dziękujemy), postanowiliśmy przygotować „Poradnik karmiącej mamy”. Będziemy w nim cyklicznie drukować odpowiedzi na pytania, które najczęściej nurtują młode mamy, czyli: Wasze wątpliwości – nasza wiedza. Oczywiście zapraszamy do dalszego przesyłania zapytań do naszych ekspertów.

Kolejny ważny temat, jaki podejmujemy na łamach bieżącego numeru, to choroby alergiczne, które stanowią coraz większy problem zdrowotny na całym świecie. Według najnowszych danych walczy z nimi około 1/3 populacji. Czy możemy powiedzieć, że mamy już do czynienia z epidemią chorób alergicznych? Czy istniej jakiś sposób, aby im zapobiegać? I pytanie zasadnicze – w jakim stopniu problem ten dotyczy naszych dzieci i co im zagraża? Ten artykuł to lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców, niezależnie od tego, w jakim wieku jest ich pociecha.

Dla rodziców nieco starszych dzieci, w części „Twój Junior”, szczególnie polecamy materiał poświęcony „królowej nauk ścisłych”. Powszechnie uważa się, iż matematyka jest jedną z najtrudniejszych dziedzin. Faktem jest, że wielu uczniów ma z nią kłopoty, a niektórzy rodzice uprzedzenia wynikające z własnych doświadczeń. Wspólnie z naszymi ekspertami postanowiliśmy pokazać inne oblicze matematyki. Przekonać Was, że to nie tylko skomplikowane wzory i działania. Zapraszamy serdecznie do świata liczb i miar, który otacza nasze dzieci już od pierwszych dni. Pokażemy Wam jak kształtować umiejętności matematyczne na różnych etapach życia.Informacje prasowe | Polityka prywatności | Regulamin