Baby Junior

Redaktor naczelny:Dorota Kobierzewska
ISSN:2450-2626
Częstotliwość wydań:kwartalnik
Wydawca:Wydawnictwo Lekarskie PZWL

W bieżącym numerze:

Czas oczekiwania na narodziny maleństwa to ten moment w życiu, kiedy powinniśmy szczególnie zadbać o swoje zdrowie, zgodnie ze znaną maksymą, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Przyszłe mamy wiedzą o tym doskonale. Urozmaicona dieta, ruch i aktywność, wysypianie się i oczywiście przestrzeganie zaleceń lekarza to najlepsza inwestycja w zdrowie dziecka. Jak zwykle przygotowaliśmy garść sprawdzonych porad, które na pewno ułatwią Wam optymalne wykorzystanie czasu oczekiwania na narodziny. Polecam także artykuł przedstawiający najczęstsze fakty i mity dotyczące karmienia piersią – warto je poznać!

Często słyszymy o tym, jak ważną rolę w rozwoju noworodka i niemowlęcia pełni sen. W trakcie snu powstają nowe komórki nerwowe, mózg utrwala i przetwarza nowe informacje, układ odpornościowy pracuje pełną parą. Nasze dzieci w tym czasie także rosną, intensywnie bowiem wydziela się hormon wzrostu. Jeśli chcecie poznać tajemnice zdrowego snu, zapraszam do lektury!

W dodatku specjalnym Twój Junior poruszamy temat najprzyjemniejszy z możliwych – piszemy o prezentach. Magda Kordaszewska, ekspertka od zabawek, wraz z psycholog Wiolą Skawińską przygotowały praktyczny przegląd najciekawszych dostępnych na rynku zabawek, uzupełniony wskazówkami, na co zwracać uwagę dokonując wyboru upominku dla młodszego i nieco starszego dziecka. A ponieważ co roku uczestniczymy w konkursie Zabawka Roku – sami także mieliśmy okazję przetestować mnóstwo ciekawych gadżetów. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest to, żeby przy wyborze zabawki uwzględniać marzenia i oczekiwania dzieci – to w końcu one mają cieszyć się z prezentu!

Niedługo Boże Narodzenie. Z tej okazji życzę Wam dużo spokoju i wypoczynku, wspaniałej, rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole i widoku radości w oczach Waszych Juniorów po rozpakowaniu wymarzonego prezentu. Życzę też spełnienia wszystkich świątecznych i noworocznych życzeń. Informacje prasowe | Polityka prywatności | Regulamin