Położna. Nauka i Praktyka

Redaktor naczelny:prof. dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska
ISSN:1898-6862
Częstotliwość wydań:kwartalnik
Wydawca:Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Punktacja:Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego: 3 pkt, Index Copernicus - 54,56 ICV Punktacja i indeksacja - punktacja MNiSW: 3 pkt, Index Copernicus - 54,56 ICV - Polska Bibliografia Naukowa (GBL)

W bieżącym numerze:

W bieżącym numerze:

Na jakie objawy przedmiesiączkowe uskarżają się kobiety i jak te dolegliwości wpływają na ich codzienne życie. Sprawdź, co możesz doradzić swojej pacjentce, aby pomóc jej złagodzić utrudniające życie objawy.

Poradnictwo laktacyjne istnieje na świecie już od 60 lat. Jaka jest pozycja konsultantów laktacyjnych w systemie opieki zdrowotnej w Polsce i na świecie? Co powinno się zmienić na lepsze?

Poznaj najnowsze wytyczne dotyczące profilaktyki krwawienia z niedoboru witaminy K u noworodków i niemowląt oraz wskazówki dotyczące edukowania rodziców w tym zakresie.

Kobieta w okresie połogu potrzebuje pomocy i wsparcia ze strony swoich partnerów, także w zakresie opieki nad noworodkiem. Przeczytaj ciekawą pracę oryginalną, w której autorzy przedstawili, jak angażują się partnerzy w opiekę nad nowonarodzonym dzieckiem, jak wspierają swoje partnerki i skąd czerpią wiedzę na ten temat.

Bankowanie krwi – tak czy nie? Dr n. med. Alina Krychowska-Ćwikła przedstawia najczęstsze dylematy i wątpliwości rodziców, a także światowe zalecenia dotyczące pozyskiwania, pobierania i bankowania krwi pępowinowej oraz sznura pępowinowego.

Nowe uprawnienia pielęgniarek i położnych. Przedstawiamy praktyczny przewodnik dotyczący wypisywania recept i ordynowania leków – sprawdź, co warto wiedzieć!

Współczesny styl życia i model rodziny wiąże się z coraz większym opóźnieniem prokreacji i macierzyństwa. To jednak niekorzystne zjawisko zarówno z biologicznego, jak i klinicznego punktu widzenia. Przeczytaj, jak na zdrowie kobiety i dziecka wpływa późne macierzyństwo. 
Regulamin | Informacje prasowe | Polityka prywatności