Polska Stomatologia Dziecięca

Redaktor naczelny:dr n. med. Michał Sobczak
ISSN:2451-3563
Częstotliwość wydań:kwartalnik
Wydawca:Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Polska Stomatologia Dziecięca - O czasopiśmie

PROFIL CZASOPISMA:                                                                                            

Czasopismo jest kwartalnikiem naukowym, w którym w sposób praktyczny przybliżane są wszystkie aspekty stomatologii dziecięcej. Powstało ono jako wspólna inicjatywa Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej oraz Wydawnictwa Lekarskiego PZWL.

DO KOGO JEST ADRESOWANE?

Adresowane jest do wszystkich lekarzy dentystów, a w szczególności do tych, dla których leczenie dzieci i młodzieży jest ważnym elementem życia zawodowego, jak również do tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pedodoncją.

TEMATYKA CZASOPISMA

W Polskiej Stomatologii Dziecięcej publikowane są zarówno artykuły oryginalne, poglądowe, jak i opisy przypadków. Czasopismo to swoiste kompendium, w którym można znaleźć zarówno rzetelną, opartą na dowodach naukowych, jak i praktyczną wiedzę.

Poruszany jest szeroki zakres tematów związanych z opieką stomatologiczną nad dziećmi. Począwszy od zaburzeń rozwoju i wyrzynania zębów, profilaktyki, najnowszych metod diagnostyki i leczenia choroby próchnicowej i jej powikłań, po postępowanie z pacjentami z wrodzonymi nieprawidłowościami zmineralizowanych tkanek zębów, chorobami ogólnoustrojowymi i niepełnosprawnościami. Ważnymi tematami, na które zawsze znajdzie się miejsce w naszym czasopiśmie, jest traumatologia zębów i psychostomatologia dziecięca. W Polskiej Stomatologii Dziecięcej publikowane będą również rekomendacje oraz wytyczne polskich, europejskich czy światowych towarzystw pedodontycznych.

Poza częścią naukową będzie można znaleźć w czasopiśmie porady oraz praktyczne informacje na temat materiałów stomatologicznych, produktów dla dzieci, obowiązującego prawa medycznego oraz aktualną listę kursów i szkoleń z dziedziny pedodoncji na dany kwartał.

Rada naukowa »


Redakcja:

Redaktor Naczelny: dr n. med. Michał Sobczak
Zastępca Redaktora Naczelnego: prof. dr hab. n. med. Katarzyna Emerich
Wydawca, Redaktor Prowadzący: Monika Dyjak
Sekretarz Redakcji: lek. dent. Hanna Sobczak-Zagalska

Częstotliwość ukazywania się:

kwartalnik

Wydawca:

Wydawnictwo Lekarskie PZWL

ISSN:

2451-3563


Informacje prasowe | Polityka prywatności | Regulamin