Katalog

Anestezjologia kliniczna z elementami intensywnej terapii i leczenia bólu
-12%

Anestezjologia kliniczna z elementami intensywnej terapii i leczenia bólu

Dziedzina:

Anestezjologia i intensywna terapia

Autorzy:

Alicja Macheta, Krzysztof Kusza, Andrzej Kański

Redaktor naukowy:

Ewa Mayzner-Zawadzka

Wydawnictwo:Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Copyright: 2009
Rok wydania: 2009
Stron: 1574
ISBN: 9788320031997
Wydanie: 1
Oprawa: twarda
Format: B5
Edycja: Pierwsze wydanie
Wysyłka: 1-2 dni

366,45 zł

Cena: 322,48 zł

(zawiera podatek VAT)

Rabaty dla stałych klientów

Cena dla klientów zarejestrowanych: 322,48 zł

Cena dla klientów zarejestrowanych, którzy dokonali zakupów w poprzednich zamówieniach o wartości łącznie

  • 300 zł lub więcej, cena: 318,81 zł
  • 500 zł lub więcej, cena: 311,48 zł
  • 1000 zł lub więcej, cena: 293,16 zł

» Zostań stałym klientem

Rabat 12%
Oszczędzasz: 43.97zł
Darmowa dostawa

Produkt niedostępny


Oceń: 01234 Wersja do druku
Pierwsza publikacja całościowo przedstawiająca zagadnienia anestezji i intensywnej terapii oraz problemy leczenia bólu, napisana wyłącznie przez polskich Autorów. Zawarto w niej tematy z zakresu anestezjologii ogólnej i szczegółowej z odniesieniem ich do fizjologii i patofizjologii. We wprowadzeniu do intensywnej terapii omówiono etiopatogenezę zaburzeń. Przedstawiono nowoczesne metody badania i leczenia bólu.
W pierwszym tomie zawarto dwie części – podstawy anestezjologii i anestezję szczegółową. Omówiono takie tematy, jak fizjologię i fizjopatologię układów organizmu człowieka, środki stosowane w anestezjologii, problemy anestezji ogólnej, anestezji regionalnej, ryzyko związane z anestezją, np. zespół hipertermii złośliwej. W anestezji szczegółowej uwagę zwrócono na specyfikę postępowania anestezjologicznego w różnych grupach pacjentów (anestezja dziecięca, wieku podeszłego) oraz w różnych dziedzinach medycyny (w chirurgii jamy brzusznej, naczyniowej, w kardiochirurgii, torakochirurgii, neurochirurgii, w położnictwie i ginekologii, urologii, ortopedii i traumatologii, okulistyce, laryngologii oraz w chirurgii jednego dnia). Omówiono mechanizmy powstawania bólu i jego leczenie.
Zagadnienia  tomu drugiego to problemy intensywnej terapii – począwszy od organizacji, funkcjonowania, ekonomiki, problemów etycznych związanych z intensywną terapią, przez  postępowanie w stanach ostrych, monitorowanie funkcji różnych układów, leczenie różnych zaburzeń (farmakologiczne, żywieniowe i płynami), aż po stany sepsy, wstrząsu i anafilaksji oraz rozpoznanie śmierci mózgowej. 
Jest to unikatowa publikacja uwzględniająca specyfikę polskiej anestezjologii i intensywnej terapii, przeznaczona dla specjalistów tych dziedzin, lekarzy robiących specjalizacje, terapeutów zajmujących się problemem zwalczania bólu oraz lekarzy wszystkich innych specjalności, w pracy których stosowane jest znieczulenie lub leczenie bólu.

Słowa kluczowe:Informacje prasowe | Polityka prywatności | Regulamin