Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie

Redaktor naczelny:Dorota Kobierzewska
ISSN:2391-9515
Częstotliwość wydań:dwumiesięcznik
Wydawca:Wydawnictwo Lekarskie PZWL

W bieżącym numerze:

Tematem bieżącego numeru są badania naukowe w praktyce pielęgniarskiej. Jak podkreśla autorka artykułu, Dorota Kilańska, są one od wielu lat konsekwentnie rozwijane i propagowane przez znaczące ośrodki naukowe na całym świecie. To właśnie dzięki badaniom naukowym Florence Nightingale udowodniła, że odpowiednie przygotowanie personelu medycznego, przede wszystkim pielęgniarek, ma wpływ na obniżenie wskaźnika zgonów pacjentów. Gorąco zachęcam też do zapoznania się z pogłębiającymi ten temat komentarzami naszych wybitnych ekspertów - Marii Kózki oraz Beaty Wieczorek-Wójcik. T

Tajemnica zawodowa - wyróżnienie czy obciążenie? O tym, jak trudno jest jej dochować i jak stać na straży godności pacjenta, przeczytacie w kolejnym artykule Katarzyny B. Głodowskiej z cyklu „Dylematy pielęgniarek i położnych”.

Tradycyjnie też poruszamy w czasopiśmie szeroki zakres tematów związanych z profilaktyką zakażeń szpitalnych, nowymi standardami opieki okołoporodowej, rolą pielęgniarki w opiece nad pacjentem diabetologicznym, prewencją odleżyn i innowacyjnymi metodami leczenia ran. Zapraszamy też do zapoznania się z planami opieki według terminologii Międzynarodowej Klasyfikacji ICNP®. Stanowią one dodatek do części prezentowanych artykułów.

W dziale „Po dyżurze” tym razem gorąco polecam artykuł przygotowany przez naszą dietetyczkę, Wisławę Karolewską, w którym znajdziecie wskazówki, jak zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie w miejscu pracy. Niestety praca pielęgniarki czy położnej nie sprzyja racjonalnemu odżywianiu się, brakuje też czasu na systematyczną aktywność fizyczną - co w takiej sytuacji zrobić, by czuć się zdrowo, lekko i atrakcyjnie na szpitalnym korytarzu? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule.

Mamy nadzieję, że proponowana w tym wydaniu tematyka zainteresuje Państwa i stanie się impulsem do dalszych dyskusji i ciekawych artykułówInformacje prasowe | Polityka prywatności | Regulamin