Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie

Redaktor naczelny:Dorota Kobierzewska
ISSN:2391-9515
Częstotliwość wydań:dwumiesięcznik
Wydawca:Wydawnictwo Lekarskie PZWL

W bieżącym numerze:

W bieżącym numerze:
• Jak wytłumaczyć stanowisko Ministerstwa Zdrowia, które zapytane o możliwość przypisania pielęgniarkom anestezjologicznym roli pielęgniarek zaawansowanej praktyki informuje, że „nie przewiduje poszerzania uprawnień zawodowych pielęgniarek anestezjologicznych w tym zakresie”? Zagadkę tę usiłuje zgłębić redaktor naukowa naszego czasopisma, dr Dorota Kilańska. Zapraszamy do zapoznania się z treścią stanowiska Ministerstwa Zdrowia oraz komentarzem. 
• W cyklu „Dylematy pielęgniarek i położnych” publikujemy kolejny artykuł dr Katarzyny Głodowskiej, w którym próbujemy znaleźć balans pomiędzy pracą a życiem rodzinnym. Bez wątpienia jest to odwieczny problem i niezwykle karkołomne zadanie. Jeśli chcecie poznać tajemnicę „złotego środka” w tej dziedzinie – koniecznie przeczytajcie felieton!
• Ponieważ w dziale „Po dyżurze” przygotowaliśmy kolejny materiał o pielęgniarstwie europejskim, szukamy przy okazji miejsc, gdzie można podjąć satysfakcjonującą pracę zawodową. Bardzo jesteśmy też ciekawi, co dla Was oznacza stwierdzenie „satysfakcjonująca praca? Zapraszamy do dzielenia się refleksjami!
• Praktyczne aspekty pracy pielęgniarek i położnych – zapraszamy do lektury artykułu dotyczącego . trudności w leczeniu i pielęgnowaniu ran, doboru preparatów do pielęgnacji stóp dla pacjentów z cukrzycą, samobadania piersi oraz profilaktyki i zwalczania powikłań w obrębie jamy ustnej u pacjentów poddanych leczeniu onkologicznemu.
• W dziale „Pacjent w opiece długoterminowej” przygotowaliśmy artykuł na temat leczenia żywieniowego na Oddziale Intensywnej Terapii i ciekawy opis przypadku starszej pacjentki po udarze niedokrwiennym, wraz z zaleceniami dotyczącymi spersonalizowanej opieki pielęgnacyjnej.


Regulamin | Informacje prasowe | Polityka prywatności