Analiza Przypadków. Pielęgniarstwo i Położnictwo

Redaktor naukowy:Dorota Kilańska
ISSN:2391-9515
Częstotliwość wydań:dwumiesięcznik
Wydawca:Wydawnictwo Lekarskie PZWL

W bieżącym numerze:


·  Rola pielęgniarki zaawansowanej praktyki w systemie opieki zdrowotnej. Jaki obraz rysuje codzienna praktyka, a co w tym temacie podpowiadają nam doświadczenia innych krajów? Zapraszamy do I części artykułu Doroty Kilańskiej.

·         Pielęgniarka XXI wieku to profesjonalistka w swoim zawodzie i menedżer na swoim stanowisku pracy – przekonaj się, dlaczego warto wdrażać w codzienną praktykę tę ważną tezę Stowarzyszenia Menedżerów Pielęgniarstwa.

·         Aktualne uwarunkowania organizacyjno-prawne w praktyce zawodowej położnej rodzinnej, w interpretacji Grażyny Iwanowicz-Palus i Justyny Krysa.

·         Badania fizykalne – pomimo że są one od 20 lat uregulowane pod względem prawnym, to wdrażanie ich do codziennej praktyki pielęgniarki i położnej nadal rodzi wiele pytań. Czy można to zmienić?

·         Leczenie ran z Elżbietą Szkiler – zobacz kolejną odsłonę cyklu. Tym razem omówiony został standard postępowania w przypadku owrzodzeń o różnej etiologii.

·         Agresja ze strony pacjentów to coraz częstsze zjawisko, na które narażeni są przedstawiciele służby zdrowia? Jak można sobie radzić w obliczu agresji pacjenta, jak z nim rozmawiać? Poznaj skuteczne metody i techniki postępowania.

·         Jak nowe technologie w medycynie wpływają na poprawę jakości życia pacjentów ze stomią? Zapraszamy do lektury!Regulamin | Informacje prasowe | Polityka prywatności